Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.dsau.dp.ua/jspui/handle/123456789/1666
Title: Поширення та особливості клінічного прояву акушерської патології у свиноматок великої білої породи в умовах агрофірми «Вільне» Новомосковського району Дніпропетровської області
Authors: Максименко, В.
Maksumenko, V.
Корейба, Людмила Володимирівна
Koreyba, Ludmila
Koreyba, L. V.
Koreyba, Lyudmila Volodymyrivna
Keywords: мастит
mastitis
хвороби органів розмноження
diseases of reproductive organs
свиноматки
sows
патологічні роди
pathological delivery
ендометрит
endometritis
Issue Date: 2018
Publisher: Дніпровський ДАЕУ
Citation: Максименко В. Поширення та особливості клінічного прояву акушерської патології у свиноматок великої білої породи в умовах агрофірми «Вільне» Новомосковського району Дніпропетровської області / В. Максименко, Л. Корейба // Актуальні аспекти біології тварин, ветеринарної медицини та ветеринарно-санітарної експертизи : матеріали ІІІ Міжнар. наук.-практ. конф. викл. і студ. ( Дніпро, 16-18 трав. 2018 р.) / Дніпровський ДАЕУ. – Дніпро, 2018. – С. 59-61. – Режим доступу : http://dspace.dsau.dp.ua/jspui/handle/123456789/1666.
Abstract: Безпосередньою причиною хвороб органів розмноження і молочної залози запального характеру є розмноження в матці та молочній залозі свиноматок різних мікроорганізмів як окремо, так і в асоціаціях на тлі зниження у тварин загальної та місцевої неспецифічної резистентності з наступною інтоксикацією організму. В умовах агрофірми «Вільне» Новомосковського району Дніпропетровської області патологічні роди поширені у 17,8 % свиноматок, що є причиною післяродового ендометриту, тому слід приділити особливу увагу акушерській допомозі під час родів. Серед основних причин патологічних родів, як у основних так і у перевірюваних свиноматок поширеними є вузькість родових шляхів та крупноплідність. Післяродовий ендометрит перебігав гостро та проявлявся у гнійно-катаральній формі запалення слизової оболонки матки. Мастит перебігав у серозній і катаральній формах запалення та реєструвався в 3 % свиноматок з ураженням 1–2-х, рідше 3-х і більше часток молочної залози.
URI: http://biosafety-center.com/wp-content/uploads/2018/05/Мат.-ІІІ-Міжн.-конф.-Актуал.-аспект.....ДДАЕУ_-2018.pdf
http://dspace.dsau.dp.ua/jspui/handle/123456789/1666
Appears in Collections:Тези конференцій

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
28.pdf204,36 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.