Радіаційний моніторинг, природна резистентність корів, стан та перспективи відтворення великої рогатої худоби в господарствах зони РАЗ Житомирщини

Loading...
Thumbnail Image

Date

Authors

Калиновський, Г. М.
Kalinovsky, G. N.
Жиліхівський, А. С.
Gylichovsky, A. S.
Савченко, І. Г.
Savtcheko, I. G.
Лігоміна, І. П.
Ligomina, I. P.
Карпюк, В. В.
Karpyuk, V. V.

Journal Title

Journal ISSN

Volume Title

Publisher

Національний аграрний університет

Abstract

З кожним роком все дальше в небуття відходить Чорнобильська трагедія. Неоднозначна оцінка її наслідків у наші дні. Незаперечним є одне – радіаційне випромінювання низької потужності ще довго буде впливати на все живе в зоні забруднення. Загальна реакція організму на опромінення визначається станом критичним органів, до яких належать кістковий мозок, лімфатичні вузли, статеві залози і слизова оболонка кишечника. Органи кровотворення і статеві залози у відповідь на радіаційне опромінення першими відповідають морфологічними змінами. Утримання корів впродовж їх господарського використання в умовах впливу низьких доз радіації внаслідок аварії на ЧАЕС не викликає критичних змін в яєчниках і суттєво не відбивається на їх функціональній діяльності. Keeping cows during their economic use under conditions of exposure to low doses of radiation due to the Chernobyl accident does not cause critical changes in the ovaries and does not significantly affect their functional activity.

Description

Корейба Людмила Володимирівна https://orcid.org/0000-0002-8658-1779

Citation

Радіаційний моніторинг, природна резистентність корів, стан та перспективи відтворення великої рогатої худоби в господарствах зони РАЗ Житомирщини / [ Г. М. Калиновський , А. С. Жиліхівський , І. Г.Савченко та ін. ] // Науковий вiсник Нацiонального аграрного унiверситету : Проблеми фізіології і патології відтворення тварин / Національний аграрний університет. – К., 2000. – Вип. 22. – С. 102-105. – Режим доступу : http://dspace.dsau.dp.ua/jspui/handle/123456789/2823.

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By