Використання кормової добавки «Гумілід» до раціону кролів породи Hyplus при промисловому вирощуванні

Loading...
Thumbnail Image

Date

Authors

Уткіна, Валентина Олексіївна
Utkina, V.
Степченко, Лілія Михайлівна
Stepchenko, L.
Stepchenko, L. M.
Stepchenko, Lilia M.
Галузіна, Людмила Ігорівна
Galuzina, Liudmyla
Haluzina, Liudmyla
Galyzina, Liudmyla

Journal Title

Journal ISSN

Volume Title

Publisher

Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України

Abstract

Кормова добавка «Гумілід» має здатність до активації обмінних процесів в організмі тварин та забезпечує його резистентність, проявляючи при цьому стійкість до дії стресових факторів. Проте, питання, що стосуються особливостей впливу цієї добавки на продуктивні якості кролів м’ясної породи залишаються не вивченими. Дослідження проводились в умовах віварію клініки ДДАЕУ. Для експерименту було сформовано дві аналогічні групи кроленят (контроль та дослід) по 6 тварин у кожній групі віком від 43 до 71 доби (забійний вік). Кроленят обох груп утримували відповідо технічних норм. Кроленятам дослідної групи (кожному індивідуально) упродовж 21 доби випоювали Гумілід в оптимальній дозі. Зважування кроленят піддослідних груп проводили раз на тиждень вагами «Professional digital table top scale» (3000 г × 0,1 г, виробник Китай). Статистичну обробку отриманих даних проводили за критерієм Ст’юдента з використанням програми «Microsoft Excel 10.0». За результатами досліджень встановлено, що середня маса тіла кроленят 43-добового віку у піддослідних групах була приблизно однаковою і становила в середньому 1104,2 г. За умов випоювання Гуміліду спостерігалось поступове збільшення маси тіла кролів. Так, вже у 50-добовому віці середня маса тіла кролів дослідної групи була вищою на 7,4 %, а середньодобовий приріст був вищім на 38,5 % (р<0,01), ніж у контролі. Середня маса тіла кролів дослідної групі у віці 57 та 64 діб була вищою у середньому на 17 % (р<0,001) відповідно, ніж ці показники у контролі. Середньодобовий приріст у дослідних кролів у віці 57 діб збільшився на 53,9 % (р<0,001), а у віці 64 доби - на 13,7 %, ніж у контролі. Після 21-денного випоювання Гумілідом у кролів дослідної групи спостерігався ефект післядії кормової добавки, який характеризувався подальшим вірогідним накопиченням їх середньої маси тіла. Так, у віці 71 доби маса тіла кролів дослідної групи була вищою в середньому на 18 % (р<0,001), а середньодобовий приріст на 20,7 % (р<0,01) відповідно, ніж у контрольних тварин. Таким чином, додавання Гуміліду у якості кормової добавки до основного раціону кролів сприяє збільшенню їх маси тіла, що у подальшому позитивно впливає на рівень їх м’ясної продуктивності наприкінці промислового вирощування.

Description

Степченко Лілія Михайлівна https://orcid.org/0000-0001-8509-7048 Галузіна Людмила Ігорівна http://orcid.org/0000-0003-0478-0027

Citation

Уткіна В. О. Використання кормової добавки «Гумілід» до раціону кролів породи Hyplus при промисловому вирощуванні / В. О. Уткіна, Л. М. Степченко, Л. І. Галузіна // Фізіологічний журнал : наук.-теорет. журн. / Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України. – 2019. – Т. 65. – № 3 : Додаток. – С. 201. – Режим доступу : http://dspace.dsau.dp.ua/jspui/handle/123456789/2360.

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By